Jeśli masz córkę czy syna, którzy chodzą do szkoły podstawowej czy też przedszkola to na pewno codziennie musisz wymyślać, jakie przekąski dać im do plecaka, aby nie tylko nie były głodne, ale też nie przyniosły połowy z powrotem. Jeśli chodzi o starsze dzieciaki, nie ma z tym problemu, ponieważ mogą sobie same zrobić kanapki. Jednak maluchy nie poradzą sobie z ta czynnością, a dawanie noża do krojenia chleba nie jest najlepszym pomysłem i co najwyżej może dojść do nieszczęśliwego wypadku. Następnym kłopotem może być decyzja, co słodkiego dać na deser. Czekolada w tabliczce nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ dziecko całe się nią upacia, a w lecie szczególnie z powodu ciepła. Jogurtów zazwyczaj pociechy szczególnie nie lubią. Często przeszkadzają im całe kawałki owoców w takich przekąskach, a te bez nich są niesmaczne. Możemy, więc postawić na zdrowie i dać do plecaka jakiś owoc. Jednak najbardziej prawdopodobne jest to, że wróci do nas po lekcjach poobijany, albo rozkwaszony trampkami na wychowaniu fizycznym.

Warzywa na deser

Co z maksymalnie zdrowymi deserami? Powiedzmy, że ugotujemy warzywa na parze i damy do pojemniczka maluchowi. Zapewne jego mina szczęśliwa nie będzie. Stwierdzenie, że jak zgłodnieje to zje nie jest zbyt dobrym podejściem. Z pewnością, jeśli jesteśmy w pracy to też nie mielibyśmy ochoty na jedzenie warzyw. Nie każmy, więc dziecku spożywać ich w szkole. Szczególnie, dlatego, że inne dzieciaki na pewno będą miały coś dobrego i naszej pociesze będzie szkoda.

Słodka przekąska

Skoro większość rzeczy zostało odrzuconych, co zostało do wyboru? Może ciastka? Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że się pokruszą i nie da się ich normalnie zjeść. Lizak zaś może być nieodpowiedni, ze względu na długość przerw w szkole i pociecha może nie zdążyć go zjeść i dostać uwagę za jedzenie na lekcji.

Zostaje jednak jeszcze jednak kwestia, której nie wzięliśmy pod uwagę. Mianowicie Krem czekoladowy Sonny Boy mini serca. Dlaczego akurat ten? Po pierwsze maluch nie będzie cały opaćkany, ponieważ czekolada jest w kartoniku, co pozwala na korzystanie z łyżeczki. Po drugie nie ma możliwości, że nie posmakuje, jeśli dziecko lubi czekoladę. Następnym argumentem jest to, że deser zapakowany jest w nieduże pojemniczki o pojemności 20g, dzięki czemu mamy pewność, że szybko zostanie zjedzony. Możemy także dać do plecaka kilka opakowań. Dobrze, więc mieć zawsze większą ilość deserków, aby nie brakło niespodziewanie. Brak jest bardzo możliwy, ponieważ krem czekoladowy jest pyszny i uwielbiany przez dzieciaki. 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *