Lubisz słodycze? Niemądre pytane, ponieważ lubią je wszyscy a wręcz kochają. Już od wieków ludzi szukali sposobów na słodkie przekąski, czekolady , lizaki i inne rzeczy. Co więcej, w czasie wojny głuszono jeszcze ciekawsze poglądy, ponieważ kazano dawać dzieciom cukier , aby były one rzekomo zdrowe. Tak więc jesteśmy stworzeniami, które są uzależnione od słodkości. Po słodycze najczęściej sięgają dzieci. Są one ich fanami i zwykle mogłyby jeść je przez cały dzień zamiast normalnych posiłków. Dlatego też, słodkości są produkowana z myślą głównie o dzieciach, które są bardzo chętne na ich spożywanie. Obecne w sklepach żelki, czekoladki, cukierki i inne słodkości są tak zaprojektowane, aby przyciągały zapachem i wyglądem. Działa to szczególnie na nasze dzieci, które nie mogą przeczytać składu i zobaczyć co w takich smakowitościach się znajduje.

Niekiedy wydaje nam się , że czekolada jest zdrowa. Owszem , ale ta która zawiera minimum 70% kakao, nie zawiera tłuszczy utwardzonych, cukru w wysokiej pozycji w składzie oraz E476 czyli konserwantu, który jest bardzo szkodliwy dla naszego organizmu. Jednak zwykle sięgamy po te czekolady, które są nadziewane, mleczne czy też mają mnóstwo cukru. Warto czasem przeczytać skład i dowiedzieć się co wkładamy do buzi. Zauważymy więc , że jest zwykle cukier, a nawet potężne jego ilości. Co powinniśmy o tym składniku wiedzieć?

Fakty na temat cukru
Wiele ludzi zastanawia się czy mona być uzależnionym od cukru. Oczywiście , że można. Trzeba jednak wiedzieć kiedy ten moment nas dosięga. Jest to zwykle wtedy, kiedy zjadamy więcej niż zaplanowaliśmy w przypadku słodyczy. Większość diet, obiecuje nam , że Twoja ochota na cukier się zmniejszy po ich zastosowaniu. Nie jest to jednak takie proste. Trzeba wiedzieć jak zmniejszyć na niego apetyt.

Cukier jest paliwem dla mózgu, jest on postrzegany jako nagroda, a więc ciągle chce więcej. Słodycze są zwykle zjadane szybko, ponieważ wrasta poziom glukozy we krwi. Inaczej to wygląda w cukrach z owoców, ponieważ białka i inne substancje zatrzymują przemianę cukru w glukozę. Kiedy w organizmie jest mniej glukozy, to jesteśmy osłabieni i zaczynamy sięgać po słodycze, aby poziom unormować. Są diety, które całkowicie eliminują cukier, co oznacza, że nie możesz jeść cukru, owoców, mleka i zbóż. Jest to jednak zły pomysł, ponieważ i tak wrócisz do starych przyzwyczajeń z powodu drastyczności takiej diety. Odzwyczajać od cukru powinieneś się powoli, ograniczaj więc cukier stopniowo i co jakiś czas rezygnuj np. z deseru. Słodycze zastępuj suszonymi owocami lub mrożonymi, możesz je jeść z płatkami lub jogurtem. 

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *