Pracujesz w przedszkolu? Jeśli tak, to z pewnością jesteś zmęczona ciągłym bieganiem za maluchami, żeby nie brały do buzi wszelkich zabawek, jakie napotkają na swojej drodze. Nie jest łatwo zapanować nad gromadą małych rozbrykanych dzieci. Wiadomo, że takie maluchy w miejscu nie usiedzą. Dlatego też, dochodzi do upadków i wpadania na siebie nawzajem.

Takie zdarzenia kończą się płaczem, albo „fochem” ze strony potrąconego malca. Na szczęście, jeśli trafi się pani przedszkolance spokojna gromadka, to niema takich zmartwień. Jeśli jednak dzieci są niegrzeczne to są pełne ręce roboty. Mimo iż, w przedszkolu jest mnóstwo zabawek, każde dziecko spędza tam dość dużo czasu każdego dnia wic wszystkimi zdąży się pobawić. Zaczyna się, więc nuda, a wraz z nią wszelkie kombinacje i pomysły na zabawę. Jednak te pomysły, nie zawsze są bezpieczne dla małych urwisów.

Zapobieganie nudzie

Jak najlepiej zapobiegać nudzeniu się dzieci? Najbardziej efektywnym sposobem jest wymyślanie im różnych zabaw. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ nie zawsze wszystkie dzieci są chętne na zabawę. Zdarzają się dzieciaki, które są nieco odłączone od grupy i nigdy nie uczestniczą we wspólnych zabawach. Jak zachęcić wszystkie dzieci do zabawy? Najlepsza zabawa jest zawsze taka, która kojarzy się z dobrą przekąską, czyli np. z żelkami Fini kable. Dzieci w tedy nie tylko się bawią, ale także jedzą pyszne przekąski. Z udziałem długich żelek można wymyślać wile zabaw, począwszy od chowania ich i poszukiwań do wiązania w długiego węża na wyścigi. Żelki są nie tylko wielobarwne, co czyni z nich super zabawkę, ale także owocowe i kwaśne, więc podczas zjadania ich będzie wiele śmiechu z zabawnych min kolegów z przedszkola.

Zachęta do zjedzenia obiadu

Co jeśli chodzi o niejadki w przedszkolu? Są takie dzieci, które zawsze zjadają obiady do końca. Jeśli jednak chodzi o resztę, to zazwyczaj zostaje spora część na talerzu. Jak więc zachęcić dzieci do zjadania obiadu do końca? Oczywiście zabawą. Z pewnością wszystkie pociechy uwielbiają zabawę z żelkami Fini kable Multicolor. Można, więc ustalić zasady, ze te dzieci, które ładnie zjedzą obiad, będą przechodziły do drugiej rundy w zabawie. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie więcej dzieci skończy całkowicie swój posiłek, bo nie ma lepszego sposobu jak motywacja.

 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *