Baton Mars to produkt globalny, chyba nie ma na świecie takiego miejsca, gdzie ludzie nie znali by smaku Marsa. W najdalszym zakątku świata baton Mars musi być łatwo dostępnym produktem, podobnie zresztą jak inne globalne marki, żyjemy po prostu w świecie panowania globalnych korporacji i globalnych produktów.

Historia batona Mars wpisuje się w historię jednej z największych światowych, amerykańskich ( choć dziś to już korporacja wielonarodowa) korporacji, chodzi o producenta Marsa, czyli Mars Incorporated .

Nazwa korporacji jak i nazwa sztandarowego produktu batonika Mars pochodzi od nazwiska amerykańskiego małżeństwa Ethel i Franklina Mars, którzy w roku 1911 założyli przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i sprzedażą słodyczy.

Istotna informacja jest taka, że do dzisiaj korporacja jest w całości własnością rodziny Mars, mimo że przemiany przedsiębiorstwa są wręcz gigantyczne- korporacja działa w 74 krajach na całym świecie ( w tym w oczywiście w naszym pięknym kraju) , jej obroty to około 33 miliardów dolarów, zatrudnia ponad 74 tysiące pracowników, a jej różnorodne produkty ( w tym oczywiście sztandarowy baton Mars) sprzedawane są na całym świecie.

To już nie tylko wymyślony przez pana Franklina Marsa, baton Mars, to już cała, długa lista słodyczy, napojów, gotowych dań, czy karmy dla zwierząt, produktów, które w zdecydowanej większości są znane, lubiane i co najważniejsze kupowane na całym świecie.

W Polsce korporacja produkująca baton Mars jest obecna dokładnie od 1992 roku i występuje pod nazwą Mars Polska Sp. z o. o .Widać od razu, że prężna korporacja Mars szybko wykorzystała zmiany zachodzące w Europie Środkowej i Wschodniej do ekspansji swoich produktów na właśnie otwierającym się, wielkim rynku.

Mars Polska Sp. z o . o odniosła wielki sukces, fabryki w Sochaczewie, Kożuszkach i Janaszówku produkują słodycze ( w tym oczywiście baton Mars) , napoje mleczne, pakowane próżniowo dania gotowe i karmę dla zwierząt. Połowa produkcji jest sprzedawana w Polsce, a druga połowa jest eksportowana aż do pięćdziesięciu krajów.

Wszystkie produkty Mars wytwarzane w polskich fabrykach nie ustępują pod względem jakości, smaku, każdego zresztą detalu, produktom wyprodukowanym w fabrykach Marsa rozsianych na całym świecie. Technologia produkcji, receptura, bardzo rygorystyczne normy jakości, skuteczna kontrola, wszystko to sprawia, że baton Mars, czy każdy inny produkt tej firmy, wszędzie ma tak samo dobry smak i jest tak samo doskonałej jakości.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *