Znudziły ci się zwyczajne, konwencjonalne czekolady, batoniki i nudne ciasteczka? Szukasz nowych rarytasów, dzięki którym delektowanie się słodkościami będzie zupełnie nowym doświadczeniem? Poznaj słodycze w sprayu, dzięki którym skończysz z tradycyjną konsumpcją, a twoje dzieci będą świetnie się bawić na niejednej imprezie, próbując czegoś nowego.

Słodycze w sprayu to ciekawa i innowacja dla wszystkich tych, którzy uwielbiają spożywcze nowinki. Sprawią wiele radości dzieciom poprzez swoją niekonwencjonalną formę. Można wypstrykać je bezpośrednio na język, jak również na rękę czy inną część ciała. Sprawdzi się świetnie jako słodki psikus na Lany Poniedziałek czy urodzinowe przyjęcie.

Jak to działa w praktyce?

Produkt polega na tym, że sok zamyka się w plastikowej buteleczce o dowolnym kształcie np. gaśnicy. Napój wydostaje się z wnętrza pojemniczka po naciśnięciu miniaturowej pompki. Na rynku dostępnych jest wiele smaków: jabłko, cola, jeżyna czy truskawka.

Dla urozmaicenia na buteleczkach przedstawione są postacie z bajek, które sprawią dodatkową radość twoim dzieciom. Ponadto w ofercie dostępne są spraye w formie długopisów czy pomadek.

Technologia ta została również wykorzystana do opracowania czekolady w aerozolu, która pozwala cieszyć się ulubionym smakiem bez obawy o dodatkowe kalorie. Czekolada zamieniana jest w lotne mikrocząsteczki, które mogą być wdychane zapewniając przy tym naturalne odczucia zmysłowe.

Nie chodzi tu jednak o zupełne zastąpienie dotychczasowych form jedzenia, a o stworzenie nowej metody smakowania, która mogłaby być wykorzystywana w restauracjach, pomagając klientom w wyborze odpowiedniego posiłku.

Dodatkowym zastosowaniem może być pomoc osobą otyłym w walce z nałogiem. Mając ochotę na czekoladę, będą mogli zastąpić ją aromatem. Jednak większość słodyczy w sprayu zawiera substancje słodzące i na razie raczej nie pomogą w walce z otyłością.

Jak się bawić?

Jak z każdymi słodyczami i te w sprayu należy zażywać w rozsądnych dawkach. Nie zaleca się ich raczej do codziennego stosowania, jednak mogą być świetną alternatywą na dziecięcych przyjęciach. Z ich użyciem można ozdobić laurki i kartki nadając im słodkawego posmaku i aromatu. Można również zrobić komuś wesołego psikusa, lub dodać do napoju, osładzając jego smak.

Zastosowań jest wiele, niech nie ogranicza cię wyobraźnia. Pamiętaj jednak o tym by nadzorować ich stosowanie, szczególnie u małych dzieci, bowiem pstryknięcie sprayu w oczy, może je podrażnić i wywołać alergie. Dlatego lepiej stosować je jako urozmaicenie zabawy, a nie główną atrakcję.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *