Haribo oznacza nazwę globalnej marki firmy produkującej słodycze. Wszystko zaczęło się prawie sto lat temu w Niemczech . Było to w roku 1922, a więc w trudnym gospodarczo i politycznie czasie i dla Niemiec i Europy i świata, kiedy cukiernik Hans Riegel zgłosił rejestrację firmy produkującej i sprzedającej słodycze.

Nazwa Haribo powstała od pierwszych liter imienia i nazwiska jej właściciela oraz od nazwy jego rodzinnego miasta ( Bonn)
Ha Ri Bo, razem Haribo. Nazwa Haribo przetrwała wraz z rodzinna firmą wiele trudnych chwil, ale mimo zawieruch wojennych jakie przetaczały się przez Europę i Świat w dwudziestym wieku udało się nie tylko przetrwać, ale uczynić z Haribo jedną z wiodących marek świata.

Sztandarowym produktem firmy Haribo są żelki, czyli cukierki owocowe miękkie, produkowane na bazie specjalnych galaretek. Pierwszą recepturę żelków opracował i osobiście wyprodukował właściciel Haribo w roku 1922 . Wtedy nazwał swoje dzieło Tańczące misie, ale wkrótce ten produkt zasłynął na świecie pod nazwą Złoty miś Haribo.

Firma Haribo zapewnia konsumentów, że receptura Złotych Misiów Haribo jest taka sama jak prawie wiek temu, pewnie to prawda, ale proces ich powstawania zmienił się na pewno, bo postęp technologiczny w dwudziestym wieku był ogromny.

Kiedyś większość czynności wykonywano ręcznie, składniki i przede wszystkim substancje konserwujące były bardziej naturalne, a dziś większość czynności przy produkcji wykonuje komputer i maszyna, człowiek tylko nadzoruje i koordynuje ten proces.

Może jedno jest takie samo – początkiem każdego żelka Haribo jest pomysł na jego kształt z reguły nawiązujący do dziecięcych bajek, tyle tylko, że bajki się przez sto lat bardzo pozmieniały, więc i firma Haribo stara się wprowadzać do produkcji nowe postacie.

W projektowaniu tych nowych postaci Haribo trzyma się tradycji nie tylko jeśli chodzi o stylistykę, ale każda nowość produktów Haribo jest na początku rysowana ręcznie, dopiero dopracowywanie szczegółów przenosi się do komputera.

Tajemnicą sukcesu Haribo jest nie tylko pyszny smak jego produktów, ale ich bardzo wysoka jakość. Bez względu na to w jakim kraju i na jakim kontynencie produkowane są produkty Haribo, ich jakość jest tak samo wysoka, bo istnieje doskonały system jej wprowadzania i przede wszystkim kontroli.

Haribo jest dziś na całym świecie: Chiny, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, Australia i aż dwadzieścia jeden krajów Europy .

W naszym kraju produkty Haribo pojawiły się na półkach sklepowych wkrótce po odzyskaniu przez nas kraj wolności w roku 1992, ale rozpoczęcie działalności firmy Haribo pod nazwą Haribo spółka z o. o , to dopiero rok 2002. Trzeba dodać, że oprócz żelków Haribo na naszym rynku są tez inne słodycze, napoje i gumy do żucia, wszystkie cieszą się uznaniem konsumentów.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *