​Żelki to obecnie jedne z najpopularniejszych słodyczy na naszym rynku, zwłaszcza wśród dzieci i osób młodych. Skąd jednak wzięła się tak ogromna popularność i czemu coraz więcej osób sięga właśnie po ten rodzaj słodyczy? Odpowiedzi znajdziecie poniżej!

Oczywiście, podobnie jak inne słodyczy, są one tak lubiane przez nas – ludzi – ze względu na naszą biologię. Powstałe schematy pochodzą jeszcze z czasów, gdy ludzie mieszkali w jaskiniach. Mówią o tym wprost psychologowie – to właśnie dlatego tak trudno poprzestać nam np. na kilku żelkach. W tym momencie problemem jest to, że nasz organizm przyzwyczajony jest do walki o pokarm – nie zdaje więc on sobie sprawy z tego, że słodycze są obecnie ogólnie dostępne. Organizm chce, abyśmy zjedli jak najwięcej, ponieważ kiedyś mogło mieć to kluczowe znaczenie dla naszego przetrwania – oto prosta biologiczna prawda, która tłumaczy nam to, czemu tak trudno jest się nam powstrzymać przed sięgnięciem po słodycze.

Olbrzymi wybór żelków

Oczywiście trzeba zastanowić się nad tym, dlaczego to właśnie żelki, a nie inne słodycze są tak popularne. Na pewno jedną z przyczyn jest olbrzymi ich wybór – słodkie, kwaśne, o różnych smakach, kolorach, kształtach, wypełnione różnym nadzieniem – każdy może znaleźć wśród nich coś dla siebie. Cały czas powstają również kolejne smaki, do Polski trafią te, które do tej pory były dostępne np. tylko w krajach zachodnich – wszystko to sprawia, że niemal każdy może odnaleźć swój ulubiony rodzaj żelków.

Marketing

Nie bez znaczenia jest również marketing i promocja. Od lat liczne reklamy informują nas o tym, że żelki są po prostu świetne – i zdecydowanie udało im się nas do tego przekonać. Reklamy idealnie trafiły zwłaszcza dla osób młodych, w ich przypadku można nawet posunąć się do stwierdzenia, że żelki stały się pewnym symbolem, trafiły do czegoś, co możemy nazwać po prostu jako lifestyle. Jedzenie żelków jest modne – wiele ludzi chwali się tym, że żelki lubi. Stały się one czymś fajnym, modnym, pożądanym – dlatego też wygrywają z innymi słodyczami, które są po prostu bardziej „zwykłe”.

Dobrym przykładem jest tutaj również marka Haribo – ona również przyciąga bardzo wielu fanów żelek. W tym przypadku zarówno tych, którzy trwają przy tradycyjnych Złotych Misiach, jak i tych, którzy poszukują nowych smaków. Żelki Haribo są zdecydowanie najbardziej popalaną marką żelków na świecie. Zdecydowanie możemy zaliczyć ją również do tych, które są najbardziej modne wśród ludzi młodych.

Na koniec warto wspomnieć o tym, że na tych, na których nie podziałały reklamy, podziałali rówieśnicy – w końcu dzieci i osoby młode bardzo łatwo czerpią od siebie, chcą być jak ich koledzy i koleżanki. A skoro oni jedzą żelki, czemu ja mam ich nie jeść i być innym?

Nie można zapomnieć również o opakowaniach – o odpowiedniej wielkości, kolorowych, atrakcyjnych – one również przyciągają najmłodszych i ich uwagę.

Żelki – słodycze dla wszystkich

Duże znaczenie, zwłaszcza w kontekście globalnym, ma fakt, że żelki z roku na rok trafiają na coraz nowsze rynki. Idealnie widać to m.in. właśnie po działaniach marki Haribo. Jak wiadomo, do produkcji żelków normalnie używana jest żelatyna wieprzowa, co automatycznie sprawia, że żelki takie nie są kierowane na rynki islamskie. Teraz jednak marka Haribo w żelkach skierowanych do wyznawców Islamu wykorzystuje inne, alternatywne, składniki, które wyznawcy islamu po prostu mogą spożywać. W taki oto sposób żelki trafiły do kolejnych milionów klientów na całym świecie.

Cena

Kolejnym dużym plusem jest fakt, że żelki po prostu nie są drogie. Dzięki temu może pozwolić sobie na nie naprawdę sporo osób. Wielość marek na rynku sprawia, że każdy może zdecydować się na taką, na którą go stać. Klienci mogą decydować się zarówno na bardziej prestiżowe (i również lepsze jakościowo) żelki Haribo, jednak jest również wiele innych marek, które kierowane są do klienta mniej zamożnego.

Gdzie kupować żelki?

Zachęcamy do sprawdzenia całej oferty hurtowni Kuri – mają oni w swojej ofercie również inne słodyczy, zawsze w znakomitych cenach. Żelki, podobnie jak większość słodyczy, mają na tyle długą datę ważności, że zarówno zakup przez internet, jak i zrobienie zakupów na zapas jak najbardziej są możliwe. Sprawia to, że zakupy przez internet są nie tylko szybsze i tańsze, ale również wygodniejsze. Całą ofertę hurtowni można sprawdzić pod adresem www.kuri.com.pl!

Na samym końcu warto wspomnieć o samym kupowaniu żelków. Coraz więcej osób decyduje się na to drogą internetową. Sklepy takie jak hurtowania Kuri oferują setki rodzajów żelków, do tego w znakomitej cenie. Ze względu na niskie ceny, nawet przy konieczności opłaceniu kosztów dostawy, zakupy takie są niezwykle opłacalne.

Same żelki można kupować zarówno w małych, standardowych opakowaniach, jak i również w opakowaniach hurtowych, mieszczących nawet kilka kilogramów tych słodyczy. Zachęcamy też do szukania żelków produkowanych na specjalne okazje, takich jak np. zębów wampira na Halloween. To zawsze znakomite dodatki np. do imprez, które organizują nasze pociechy.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *